Tekstil Sertifikasyon Merkezi 2011 - 2016

Proje İçeriği

Tekstil sektöründe yer alan meslek standartları ve yeterliliklerin hazırlanması sürecinde aktif olarak rol alan Türkiye Tekstil Sanayii İşverenleri Sendikası’nın VOC-Test hibe programı kapsamında hazırlamış olduğu proje 22 Mart 2011 tarihinde onaylamış ve yürürlüğe girmiştir. Proje 22 Mart 2011 tarihinde başlayıp 22 Mart 2013 tarihinde sona erecek ve toplam 24 ay sürecektir.

Proje kapsamında İstanbul merkezli bir sınav ve belgelendirme merkezi kurulacak söz konusu merkeze paralel olarak Adana, Kayseri ve Çerkezköy’de oluşturulacak birimlerde de pratik ve teorik sınavlar gerçekleştirilecektir.

Proje kapsamında terbiye meslek dalında 10 Mesleğin (Ön Terbiye Operatörü Seviye 3,Ön Terbiye Operatörü Seviye 4, Boyama Operatörü Seviye 3, Boyama Operatörü Seviye 4, Bitim İşlemleri Operatörü Seviye 3, Bitim İşlemleri Operatörü Seviye 4, Şablon Operatörü Seviye 3, Varyant/Baskı Boya Mutfağı Elemanı Seviye 3,Baskı Operatörü Seviye 4, Baskı Operatörü Seviye 5) yeterlilikleri hazırlanacaktır. İplik meslek dalındaki 5 meslek (Ön İplik Operatörü Seviye 3, Ön İplik Operatörü Seviye 4, İplik Bitim İşleri Operatörü Seviye 2, İplik Eğirme Operatörü Seviye 2, İplik Operatörü Seviye 4) + terbiye meslek dalında ilk 6 mesleğin (Ön Terbiye Operatörü Seviye 3,Ön Terbiye Operatörü Seviye 4, Boyama Operatörü Seviye 3, Boyama Operatörü Seviye 4, Bitim İşlemleri Operatörü Seviye 3, Bitim İşlemleri Operatörü Seviye 4) deneme sınavları ve belgelendirme süreçleri tamamlanacaktır.

 

 

Genel Bilgi

Proje İçeriği

Proje Hedefi

Ortak ve İştirakçılar

Proje Etkinlikleri

Proje Faaliyetleri

Faydalı Linkler

 

BELGELENDIRME KAPSAMIMIZ