Tekstil Sertifikasyon Merkezi 2011 - 2016

Tekstil Sektörü Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi Kurulum Projesi” Kapanış Toplantısı 03 Haziran 2013, Kayseri

Haber01Tekstil Sektörü Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi Kurulum Projesi Kayseri Kapanış toplantısı 03 Haziran 2013 tarihinde Kayseri’ de düzenlenmiştir. Kayseri Hilton Oteli’nde gerçekleştirilen toplantı Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Ayhan Bekar ve Proje Koordinatörü Bora KOCAMAN’ nın açılış konuşmaları ile başlamıştır.

Açılış konuşmaları sonrasında, Kayseri METEM Müdürü Tamer AYDOĞAN, Mesleki Eğitim’de Modern Yaklaşımlar METEM’ler başlıklı bir sunum gerçekleştirmiştir. Sunumun ardından Saray Halı Genel Müdürü Nadir YÜRÜKTÜMEN, yaptığı konuşmasında  “İşveren Yorumu İle Sertifikasyon”nun  ne demek olduğunu açıklamıştır.

Son olarak, proje koordinatörü Bora KOCAMAN; proje hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirmiş, 3 bölgede açılan Tekstil Sınav Merkezleri'nin çevre illere de hitap edebileceğini belirtmiştir. Projenin amacı hakkında bilgi veren KOCAMAN, tekstil sektöründe ulusal meslek standartlarına ve ulusal yeterliliklere uygun olacak şekilde, sektörün ihtiyaçlarına ve beklentilerine cevap verebilecek niteliklere sahip işgücünü belgelendirebilecek bir merkezin kurulduğunu da ifade etmiştir. Toplantının sonunda katılımcıların soruları cevaplandırılmıştır.

BELGELENDIRME KAPSAMIMIZ